Hyrje | Rreth nesh | Kontakt | Kerko

LUSHNJA-VLLAZNIA

14/09/2017 08:14 Gazetar: MIRANDA SHEHU

LUSHNJA HUMBET KUNDER VLLAZNISE NE FIER

Vllaznia e ka filluar sezonin e ri të Kategorisë Superiore me një fitore të pastër 0-2 në transfertë ndaj Lushnjës në stadiumin “Loni Papuçiu” në Fier. Ndeshja në përgjithësi ishte me ritëm të ulët, por shkodranët nuk hasën vështirësi për të marrë tre pikët.Një autogol i Gavës kaloi Vllazninë në avantazh në minutën e 30, ndërsa goli i dytë u shënua nga Edon Hasani në minutën e parë të pjesës së dytë.Komenti minutë pas minuteLUSHNJA – VLLAZNIA 0-2 Gava 30' (a.g.), Hasani 46' Lushnja: Bejte, Magani, Byzhyti, Xhafa, Mone, Branica, Taullau (Çela 73'), Gava (Alushi 85'), Shkulaku (Ruço 58'), Canka, Sefa Trajner: Artan Bano Vllaznia: Selimaj, Gocaj, Orelesi, Marku, Gurishta, Krymi, Hasani, Vucaj (Bardulla 75'), Lika, Kruja (Kalaja 80'), Atsina (Ribaj 85') Trajner: Armando Cungu Gjyqtar: Enea Jorgji KV: Mone 52', Byzhyti (57'), Magani 74' / Kruja 60', Gurishta 65', Orelesi 70'