logo

Radio Televizioni 4 Plus - pjese e Galactic Group

Degjo Radion On Line
Programi: 100 Kenget e shekullit


Hyrje | Rreth nesh | Kontakt | Kerko

DARDHA

11/08/2017 03:57 Gazetar: MIRANDA SHEHU


Fruti i çuditshëm që ju bën të lumtur gjatë pushimeve

Një dietologe australiane ka bërë të ditur mënyrën më të mirë për të mbajtur stomakun të lumtur gjatë pushimeve.Rebecca Gawthorne thotë se ngrënia e një fruti specifik ndihmon lëvizjen e zorrëve dhe e bën të lehtë barkun tuaj.“Përzierja e fibrave, sheqerit natyral tek dardhët, sorbitoli dhe fruktoza, të ndihmojnë të mbash të shëndetshëm sistemin tretës dhe parandalon kapsllëkun”, thotë ajo.Dietologia thotë se ajo ndihmon gjithashtu në përthithjen e nutrientëve përmes ushqimit dhe ndërton imunitetin tend. Dardhat janë një nga frutat me sasinë më të madhe të fibrave dhe kur uleni në kolltukun e një avioni për një kohë të gjatë duke ndarë me të tjerët mikrobet, zorra juaj do tju jetë mirënjohëse.
Emri  
E-Mail    
Komenti  
 

Komente

Lajme te Ngjashme