logo

Radio Televizioni 4 Plus - pjese e Galactic Group

FUTBOLL

29/07/2017 05:36 Gazetar: MIRANDA SHEHU


‘Shaqiri është si Messi”

Xherdan Shaqiri e ka nisur në mënyrë të mirë këtë edicion me Stoke Cityn.Në ndeshjet miqësore Shaqiri ka shkëlqyer duke arritur të shënoj edhe gola.Por transferimi më i ri i Stoke Cityt, Darren Fletcher e ka ngritur në qiell yllin gjilanas.Ish-anëtari i Manchester United, Darren Fletcher e ka krahasuar reprezentuesin e Zvicrës me ikonën e futbollit botëror, Lionel Messin.“Nuk jam duke thënë se është Messi, por Shaqiri ka të njëjtën qendër të ulët të gravitetit dhe mund t’i kalojë lehtë kundërshtarët që i dalin përpara. Kjo e bën atë si Messi”.“Shaqiri është një futbollist fantastik, i fuqishëm dhe mahnitës dhe ajo që më mahnitë nga ajo është prekja e parë e topit, është unike”.
Emri  
E-Mail    
Komenti  
 

Komente

Lajme te Ngjashme